Dołącz do dyskusji.

s /

S jak Solidarność

Przy okazji wyborów, zaczęłam się sporo zastanawiać nad tym problemem. Polki - i nie tylko - zebrały ogromne pokłady solidarności kobiecej w 2016, przy okazji Strajku i Czarnego Protestu. Strajk Kobiet w Polsce przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, zainspirował falę strajków na świecie i wzmocnił Lewicę w Polsce.

j /

J jak Język – retoryka seksizmu

Czuje sie w tym momencie jak Alicja w krainie czarów - im dłużej patrzę na ten problem, tym głębiej zapadam się w jego odchłanie, gubiąc drogę wyjścia... Podczas gdy prawica zatraca się na granicy nacjonalizmu, a nawet faszyzmu, lewica gubi własny język, a środek przestał się wogóle odzywać. Nic dziwnego, trudno w takich warunkach o racjonalną czy zbalansowaną debatę.
j /

J jak Język – retoryka nienawiści

W czasach hitlerowskich, wiele największych umysłów XX wieku próbowało zrozumieć psychologię tych tragicznych, przerażających wydarzeń. Chociaż sama w sobie, psychologia Hitlera również jest fascynująca, on sam nie jest przedmiotem tych rozważań.
b /

B jak Backlash, czyli reakcja?

Antyfeminizm ma zwykle bardzo niewinne oblicze i przejawia się jedynie drobnym „ALE...” jak na przykład w stwierdzeniu: „nie jestem feministką, ale...”, „tak, walczę o swoje prawa, ale...”
a f /

Feminizm i antyfeminizm

“Feminizm jest radykalnym konceptem, według którego kobiety to ludzie” powiedziała Marie Shear 30 lat temu. Jakkolwiek hasło to może wydawać się absurdalne, nie straciło na aktualności.